0

Inovace orientované na bezpečnost jsou přirozeně velmi vyhledávané záchrannými pracovníky a vládami. POD, navržený studentem Kin Pan Lo z Hongkongské polytechnické univerzity, je na první pohled lavička, na kterou byste narazili běžně v parku. Když ale dojde k mimořádné události jako je povodeň, tak se tento víceúčelový nábytek může proměnit v záchranný člun. Přeměna trvá méně než minutu, takže je ideální pro nouzové použití.

Cílem PODu je pomáhat v oblastech se středními příjmy, kde infrastruktura často není přizpůsobena pro katastrofické události. Mohlo by to být také užitečné v odlehlých oblastech, kde někdy nemohou zasáhnout záchranné služby, aby se dostaly k těm, kdo byli postiženi záplavami. S tímto řešením, které je okamžitě připravené k použití, se může pomoci zachránit drahocenné životy. Pádla zvládne použít jednotlivec nebo dva lidi. K dispozici je také úložný prostor pro první pomoc a potraviny. Sklápěcí design je také lehký a snadno ovladatelný.

Kin Pan Lo se v současné době snaží zlepšit svůj design z hlediska použitých materiálů a posílit strukturu pomocí testování.