0

Dva studenti z American University of Sharjah navrhli invalidní vozík, který je ideální pro cestování letadlem. Aamer Siddiqui a Ali Asgar spatřili potřebu jediného invalidního vozíku, který by mohl fungovat od začátku až do konce cestování letadlem. Jejich invalidní vozík Air Chair zajišťuje snadný přístup a mobilitu cestujícím se zdravotním postižením.

Konstrukce ve tvaru C umožňuje, aby se židle zasunula do již existující sedačky v letadle. Židle je dostatečně úzká, aby se vešla do standardních uliček v letadle. To bylo také pečlivě navrženo tak, aby doplňovalo stávající funkce letu. Používá například standardní bezpečnostní pás letadel a poskytuje přístup k zábavě a bezpečnostním funkcím během letu. V letadle funguje jako každý jiný invalidní vozík pomocí manuálního nebo elektrického ovládání. Air Chair je také sklápěcí a její výšku lze snížit o 64 procent.

Cestující se zdravotním postižením často používají na letišti jiný invalidní vozík k letu. To také znamená, že často nemohou s sebou mít vlastní vozík během dálkových letů. Air Chair by mohla skončit s tímto problémem s dostupností.

Studenti v současné době pracují na zdokonalení pracovního modelu, který pak mohou použít jako prototyp. Cílem je nakonec oslovit přímo zákazníky i samotné letecké společnosti.