0

Berlínský startup Grover nabízí předplatné formou průběžné hrazení „pay-as-you-go“ k tomu, aby uživatelé získali přístup k nejnovějším spotřebitelským technologiím jako alternativu k nákupu. Společnost nedávno získala investici 37 milionů EUR a je připravena k expanzi.

Michael Cassau, zakladatel společnosti Grover a bývalý zaměstnanec společnosti Goldman Sachs, se domnívá, že vlastnictví jako zastaralý koncept. Lidé čím dál více volí společnost Uber nad vlastnictvím automobilu, Netflix nad vlastnictvím filmů a Spotify nad vlastnictvím hudby. Cassau nyní sází na to, že lidé budou také chtít pronajímat gadgety oproti jeho vlastnictví. Tvrdí, že služba umožní uživatelům přístup k nejnovějším technologiím za cenu až o 95 procent levnější než při nákupu.

Společnost zatím funguje pouze v Německu a nabízí jednotlivé produkty formou měsíčního, tříměsíčního nebo ročního předplatného a nabídne pevnou měsíční cenu, která umožní uživatelům kdykoli vyměnit produkt. Grover také pracuje na způsobech, jak spolupracovat s online prodejci, kteří by mohli nabízet možnost pronájmu. Tímto způsobem se zákazník může rozhodnout pro pronájem technický produktu prostřednictvím svého oblíbeného online obchodu, který spolupracuje se službou Grover.