Nosný batoh pomáhá nosičům na vlakových stanicích v Indii

Lidé používají batohy každý den, ale student designu Rishabh Singh z IIT Bombay se zamyslel nad tím, jak chytrý design batohu může pomoci portýrům v Indii. Rishabh Singh navrhl SAHAYAK, aby pomohl nosičům na vlakových stanicích snížit zatížení při přepravě těžkých nákladů. Tito pracovníci hrají zásadní roli při přepravě zavazadel na indických vlakových nádraží, což jsou jedny z nejrušnějších dopravních oblastí na světě. Navzdory tomu jsou často špatně placeni a trpí různými zdravotními obtížemi v důsledku fyzického zatížení v rámci práce.

Batoh snižuje zátěž dělníků tím, že přenáší hmotnost z hlavy nositele na ramena. To chrání páteř a také snižuje pravděpodobnost zdravotních komplikací. Konstrukce používá nenákladnou torzní pružinu, která rozkládá zatížení v rámu batohu. Tím se zatížení na hlavu a krk uživatele snižuje o 75 procent. Takové přerozdělení váhy by mohlo mít pro mnoho manuálních pracovníků zásadní roli. Na tomto pracovišti je ruční práce nevyhnutelná a mnohdy není čas na přestávky. Změna způsobu práce je tedy klíčová. V současné době stále probíhá vývoj prototypů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762