0

Platformy nabízející pronájem ubytování typu Airbnb se stávají čím dál oblíbenější formou podnikání. Odhaduje se, že ve Velké Británii vlastní odpočinkové chaty asi 200 000 lidí, z nichž mnoho právě využívá platformy jako je Airbnb, díky kterým získávají peníze za jimi nevyužívaný dům. Tisíce dalších se snaží pronajmout svůj domov, když jsou na dovolené. Startup Homeit doufá, že učiní další revoluci v tomto odvětví. Zařízení Homeit totiž umožňuje majitelům pozemků vzdáleně ovládat přístup do jejich nemovitosti. Současně aplikace zjednodušuje proces správy majetku.

Podle společnosti Homeit funguje zařízení s jakýmkoliv typem dveří na fyzický zámek. Může být namontován do starých nebo nových budov. „Milujeme koncept sdílené ekonomiky a chceme ji lidem jednoduše ulehčit,“ říká zakladatel firmy Homeit André Roque. Tato platforma může pomoci zajistit vzdálený přístup k uklízečkám a obchodníkům. Tím se vyloučí potřeba hostitele být ve stejném městě kde se nachází jeho nemovitost.

Homeit již spolupracuje s Airbnb, aby umožnil snadné řízení přístupu ke každému vchodu, který je specifický pro konkrétní termín hosta. Hostitelé si mohou na svém ovládacím panelu Homeit vložit svůj odkaz z Airbnb a vygenerovat přístupové kódy pro potvrzené rezervace. Hosté pak obdrží kódy prostřednictvím SMS, e-mailem nebo prostřednictvím systému zpráv přímo na webu Airbnb.

Homeit se v současné době používá v Portugalsku, Barceloně a Paříži. Společnost také pilotuje vlastní službu Laundry-On-Demand (prádelna na vyžádání), která je integrována do aplikace a plánuje přidání platforem pro úklid. V budoucnu mohou zařízení jako Homeit poskytovat krátkodobé pronájmy stejnou úroveň služeb a flexibility jako velké hotely.