3D tiskárna Paper Pulp Printer používá k tisku papír místo plastu

Dánská společnost Beer Holthuis využívá opětovné využití odpadu, aby byl 3D tisk šetrnější k životnímu prostředí. Paper Pulp Printer používá celulózu z papíru místo plastu k vytvoření 3D objektů. Na světě už existuje tolik plastu, že už bychom nikdy nemuseli produkovat další plast navíc. Mikro-částice plastu mají negativní účinky na celém světě. Zastavení výroby plastu je proto zásadní pro zdraví planety.

Nová metoda společnosti Beer Holthuis zcela nahrazuje plast. Papír je rozdrcen, takže vznikne vláknitý materiál, se kterým lze snadno manipulovat a lisovat. Buničina se mísí s přírodním pojivem, aby se materiál držel pohromadě, jakmile vyjde z tiskárny. Tiskárna vytlačuje směs buničiny tryskou podobně jako plast u tradiční tiskárny.

Tento prototyp může používat papír pocházející z domácího odpadu, čímž se sníží náklady na recyklaci a zpracování odpadu. Výsledné objekty jsou odolné po vysušení, a to navzdory použití originálního materiálu, který je tak jemný jako papír. Jeho rozlišení tisku však zatím není tak vysoké jako tradiční 3D tisk pomocí plastu, takže momentálně není vhodný pro přesné a detailní návrhy. Nicméně mohou být recyklovány, když již nejsou potřeba, nebo je dokonce lze použít podruhé jako tiskový materiál.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766