0

Vzhledem k rostoucí poptávce po ekologičtějším cestování se společnost Neste rozhodla spustit novou cestovatelskou stránku Zerobnb.com jako součást své iniciativy „Journey to Zero“, kde najdete pouze nabídku udržitelného ubytování. Společnost Neste sídlí ve Finsku a jedná se o druhou nejvíce udržitelnou společností na světě a zároveň je světovým předním výrobcem obnovitelných dieselových motorů. Neste uvádí, že cestovní ruch má na svědomí téměř desetinu emisí skleníkových plynů po celém světě. Doufá, že touto webovou stránkou povzbudí společnost Airbnb k vytvoření udržitelné kategorie na svých webových stránkách.

Projekt Zerobnb byl spuštěn na International Day of Climate Action, který spadá na 24. října. Nabídka zobrazená na Zerobnb zahrnuje vlastnosti jako recyklační stanice, povzbuzování hostů k minimalizaci plýtvání plastů a mají místní udržitelnou dopravu, služby a restaurace. Sirpa Tuomi, ředitelka marketingu společnosti Neste, uvedla: „Poptávka po udržitelném cestování roste, ale když nejste odborníkem, může být velmi náročné posoudit, zda je určité bydlení udržitelné či nikoliv. To je důvod, proč je důležité, aby byly udržitelné alternativy přístupnější pro všechny.“

Trvale udržitelné domy s nulovým odpadem a nulovými emisemi jsou krokem k budování budoucnosti s nulovými emisemi. Neste dodává, že Zerobnb bude zrušen, jakmile Airbnb nabídne možnost filtrování ubytování podle udržitelnosti.