0

Dánská společnost Biomega je známá svým stylovým elektrickým městským jízdním kolem. Nyní společnost oznámila svůj první elektromobil s názvem SIN. Tento automobil je považován za cenově dostupnou a udržitelnou volbu pro městskou dopravu. Automobil nese název po městě Singapur, které tvůrce inspirovalo ohledně designu.

Biomega kategorizuje auto jako „přechodové užitkové vozidlo“. Vizuálně připomíná skateboard a návrh zahrnuje čtyři motory, čtyři dveře a čtyři nezávislé sedačky s velkorysým prostorem na nohy. Design vozu umožňuje snadné manévrování v těsných městských prostorech. Velké přední okno maximalizuje viditelnost vozovky a pomáhá vytvářet světlá a lehký kabinový prostor.

Interiér je osekaný, aby poskytl prostor. SIN používá nejmodernější lehké komponenty a jako první v automobilovém průmyslu používá modulární uhlíková vlákna. Nízká hmotnost také zlepšuje dojezd a snižuje spotřebu baterie. Každé kolo má vlastní motor. SIN bude uveden na trh někdy mezi lety 2021 až 2023 a bude stát přibližně 20 000 EUR.