0

Londýnské studio Bompas & Parr vytvořilo kompletně hotelové apartmá postavené na rostlinách. Údajně se má jednat o vůbec první takový pokoj na světě. Apartmá v hotelu Hilton London Bankside stojí kolem 500 liber za noc. Je zcela veganský, od ložního prádla až po minibar. Studio vyhledalo radu od společnosti Vegan Society, aby mohlo vytvořit 100% veganský zážitek.

Začíná to už při příjezdu, kdy hosté vstupují do speciální části, která zahrnuje veganský nábytek. Pokoje jsou zařízené nábytkem pokrytého kůží od Piñatex (jedná se o alternativu kůže vyrobené z vláknin z listů ananasu). Polštáře jsou plněné pohankou nebo quinoou místo peří. Podlaha je vyrobena z udržitelného druhu bambusu. Dokonce i barvy a čisticí prostředky používané v pokojích jsou veganské a samozřejmě si hosté mohou objednat veganské menu. Pokoj je dostupný od ledna roku 2019.

Veganské hotely nejsou žádnou novinkou, dokonce existuje webová stránka věnovaná veganským hotelům. Ale jak daleko jdou hotely, co se týče veganské nabídky, není známo.