0

Kosmetická společnost Coty spolupracuje s neziskovou organizací Cybersmile bojující proti kyberšikaně, aby vytvořila novou iniciativu s názvem #IWILLNOTBEDELETED. Iniciativa, která bude spadat pod kosmetickou značkou Rimmel spadající pod Coty, bude používat nástroj založený na umělé inteligenci, který bude podporovat lidi, kteří jsou obětí kybešikany kvůli svému vzhledu (někdy též označované jako beauty cyberbullying).

Výzkum provedený značkou Rimmel odhaluje, že jedna ze čtyř žen byla obětí kyberšikany v oblasti krásy. Následkem toho je každý rok na sociálních sítích smazáno 115 milionů fotek. #IWILLNOTBEDELETED vytvoří on-line prostor pro mladé lidi, kteří budou sdílet a řešit své zážitky z kyberšikany v oblasti krásy. Navíc Rimmel a Cybersmile budou spolupracovat na vytvoření asistenta Cybersmile Assistant, virtuálního asistenta s umělou inteligencí, který bude spuštěn v roce 2019. Cybersmile Assistant bude k dispozici v několika jazycích a nabídne obětem kyberšikany schválené lokální zdroje, organizace a linky pomoci, které jim mohou pomoci.

Coty doufá, že tato nová iniciativa pomůže v rámci boje s tímto problémem a umožní uživatelům sociálních sítích vyjádřit se svobodně a bez obav o negativní reakce. Dále je tato iniciativa součástí pokračujícího závazku společnosti Coty podporovat sebevyjádření a boj proti diskriminaci na základě pohlaví, etnického původu, sexuální orientace a pohlaví.