0

Společnost Furhat Robotics, založená ve Stockholmu, spouští novou generaci společenských robotů, které jsou intuitivní a chovají se jako lidé, aby byla interakce s roboty více přirozená.

Furhat Robotics vytvořili robota, který používá konverzační rozhraní umělé inteligence pro komunikaci s lidmi. Robot Furhat dokáže mluvit, poslouchat, projevovat emoce a účastnit se rozhovoru. Jeho komunikační schopnosti jsou také umožněny pomocí kamery, která sleduje, s kým robot komunikuje. Následně bude odpovídat naklápěním hlavy a očním kontaktem. Kromě toho se Furhat odlišuje od konkurence tím, že má počítačově animovanou tvář, která je expresivní a přizpůsobitelná. Využívá technologii projekce, aby promítala tváře na pohyblivé hlavice. Uživatelé tak mohou změnit vzhled robotů, výrazy obličeje, hlas apod.

Kromě toho má technologie potenciál pro vytváření nových obchodních a sociálních příležitostí v jakémkoli odvětví. Společnost v současnosti pracuje se 70 mezinárodními značkami včetně Honda a Disney. Samer Al Moubayed, generální ředitel společnosti Furhat Robotics, uvedl: „Toto je vyvrcholením mnohaletého vědeckého výzkumu a vývoje jak vnitřně, tak prostřednictvím spolupráce s průmyslovými a technologickými partnery. Od svých počátků v KTH jsme si vzali Furhata do bodu, kdy sociální roboty již nejsou nadějí budoucnosti, ale současnosti.“