Autoři podcastů mohou na platformě SayCaster vkládat interaktivní prvky do svých audio pořadů

Americký technologický startup SayCaster nabízí interaktivní platformu pro podcasty, která umožňuje uživatelům využívat podcasty novým způsobem. Autoři podcastů, kteří nahrají svůj audio formát do SayCaster, si mohou do svého podcastu přidat 5 až 20 „touchpontů“. Uživatelé pak mohou interagovat na tyto konkrétní okamžiky.

Tvůrci přišli s touto nápadem poté, co byli frustrováni s tím, že musí manuálně hledat věci zmíněné v podcastu. Tzv. „spoty“ jsou navrženy tak, aby zapojovaly posluchače do obsahu. Může se jednat o odkazy, příspěvky v sociálních sítích, videa a obrázky. Když se posluchači v podcastu dostanou na místo, mohou si prohlédnout a komentovat další média. Autoři vytvořili dvouminutový úvodní podcast SayCasters, který ukazuje, jak platforma funguje.

Symi Sonoma, spoluzakladatel a CEO společnosti SayCaster, uvedl: „Rychle se ukázalo, že mezi fanoušky a tvůrci neexistuje oboustranná komunikace. Uvědomili jsme si, že zavedením dynamického zážitku jsme otevřeli příležitost pro obousměrnou interakci, která se konečně objeví v médiu.“