Německý startup UZE nabízí bezplatnou půjčovnu elektrických dodávek

Elektrické vozy (EV) se stávají stále populárnějšími. Možná právě proto se německý startup UZE snaží integrovat elektrická vozidla s neobvyklým podnikatelským záměrem.

UZE Mobility, otevřená platforma pro e-mobilitu, nabízí svým zákazníkům pronájem dodávek z jejich elektrického vozového parku StreetScooter zcela zdarma. Tento neobvyklý přístup je možný díky přijetí jiných forem výnosů. Na bocích vozů jsou totiž digitální obrazovky, které fungují jako mobilní billboardy. Cílem společnosti UZE je prodávat dostatek reklamy, který bude stačit na financování pronájmu elektrických dodávek.

Obrazovky jsou upravitelné, a tak si mohou klienti ty reklamy, které by chtěli zobrazovat. UZE se pyšní rychlým procesem, přičemž tvrdí, že nastavení může být provedeno pouze třemi kliknutími. Taková flexibilita je také vhodná pro rychlé reklamní kampaně, což znamená, že inzerát na dodávce lze koupit, i když už je v pohybu.

Vedle těchto příjmů z reklamy také UZE shromažďuje data, která lze prodávat, když kolem projíždějí dodávky. Například místní úřady projevily zájem o nákup informací, které souvisí s kvalitou silnic, jako jsou výmoly nebo pravidelné dopravní zácpy.

Test UZE Mobility s 50 elektrickými dodávkami StreetScooter začne v prosinci 2018 v německém Porýní. Uživatelé si budou moci rezervovat bezplatný pronájem prostřednictvím aplikace založené na blockchainu.

UZE Mobility také doufám, že do roku 2025 podpoří města bez emisí. Jejich posun k elektrickým vozidlům začíná těmito bezplatnými elektrickými vozy, ale cílem je šířit tento potenciál v celém automobilovém průmyslu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766