Prsteny Specdrums umožňují skládat hudbu pomocí barevných povrchů

Sphero je společnost, která stojí za velmi úspěšnou hračkou robota BB-8 ze Star Wars. Nyní se tato společnost zaměřila na rozvoj hudebních a mobilních prstenů zvaných Specdrums. Jedná se o produkty jejich nové iniciativy STEAM. Původní STEM (zkratka slov Science, Technology, Engineering, Mathematics, což v překladu je věda, technologie, inženýrství a matematika) byl totiž doplněn o písmeno „A“, které znamená umění (Arts). V podstatě je výrobek ukázkou toho, že technologie má větší vliv na tvůrčí a umělecké pole. Specdrums fungují přes Bluetooth a jsou kompatibilní s MIDI. Tyto prsteny jsou tak hudebním nástrojem zaměřeným na hudební tvorbu.

Fungují tak, že uživatel klepe na různé barevné povrchy. Prsten potom vnímá barvu, data poté odesílá zpět do spárované mobilní aplikace. Tento software pak převede vstup na zvuk, čímž umožňuje vytváření hudby v reálném čase. Splynutí zvukových a vizuálních podnětů přináší do umělecké tvořivosti zcela novou úroveň. Může také fungovat prostřednictvím více prstenů, aby poskytl tvůrcům větší flexibilitu.

Sphero začal v loňském roce testovat integraci Specdrums do stávajících aplikací, jako je Garageband. Prsteny Specdrums se začaly prodávat od 15. ledna 2019 za cenu 65 dolarů za kus nebo 100 dolarů za dva kusy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762