0

Společnost Special Projects vyvinula nový koncept, který by mohl udělat převrat v používání chytrého telefonu. Koncept zvaný Magic UX ukazuje nové možnosti práce s více otevřenými aplikacemi, se kterými se potácí mnoho operačních systémů na chytrých telefonech. Malá velikost obrazovky telefonu způsobuje, že je často obtížné používat více aplikací nebo oken najednou. Nápad Magic UX ukazuje, jak lze pracovat s digitálními obrazovkami ve fyzickém prostoru. Uživatelům stačí přesunou telefon ve fyzickém prostoru na příslušné místo a v rámci toho se zároveň přesouváte mezi digitálními obrazovkami.

Toto virtuální rozložení využívá rozšířenou realitu k napodobení fyzického pracovního prostoru. V reálném životě lidé totiž lidé organizují svůj pracovní stul, aby mohli najednou vidět vše, co potřebují. Můžete si tak na stůl položit počítač, kalendář apod. S tímto konceptem by jste mohli prakticky dělat to samé i na mobilním telefonu.

Přestože Magic UX je v současné době koncept, ale lidé to označují za věc, která by mohla být průkopnická změna v oblasti chytrých telefonů, protože zde neexistuje žádný limit pro množství otevřených aplikací a oken, ke kterým byste měli takhle přístup.