Mobilní Bauhaus budova má za cíl vyvolat názory na koloniální umění

Nezisková organizace SAVVY Contemporary vytvořila projekt s názvem Spinning Triangles, který připomíná sté výročí kultovní budovy Bauhaus. Pořadatelé vyvinuli miniaturizovanou verzi dílny Bauhaus a umístili ji na přívěs.

Mobilní Bauhaus vypadá uvnitř jako malý domek. Poskytuje prostor pro workshopy, sympozia a spolupráci, a také malou referenční knihovnu. Pořadatelé mají v plánu vyrazit na cestu z německého Dessau, kde se nachází skutečná budova Bauhausu, a pak se zastaví v Berlíně, než se vydá do Kinshasy v Demokratické republice Kongo a do Hong Kongu.

SAVVY si vybrala tyto lokality kvůli své koloniální historii. Cílem projektu je sdílet nápady s místními umělci, rozptýlit koloniální interpretace mimoevropského umění tím, že se do projektu zapojí umělci z kolonizačních zemí. Poté se umělci, kteří se podílejí na projektu, vydají zpět do Dessau, aby uspořádali další workshopy, v rámci kterých budou sdílet své nově získané znalosti.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762