Headset od Flow Neuroscience nabízí léčbu deprese bez nutnosti braní prášků

Švédská zdravotnicko-technologická společnost Flow Neuroscience vyvíjí alternativní léčbu deprese. Nové zařízení Flow je zdravotní headset pro stimulaci mozku. Kombinuje psychologii, technologii a neurovědu. Headset vysílá jemné elektrické impulsy do mozku pacienta a zaměřuje se na část mozku postiženou depresí. Tato technika označovaná jako transkraniální stimulace stejnosměrným proudem, má za cíl povzbudit změnu mozku v určitých oblastech v průběhu času.

Léčební plán určuje uživatelům, aby nosili headset po dobu 10 dnů, kdy každý den stačí 25 minut. Přitom by uživatelé měli používat doprovodnou aplikaci Flow Neuroscience, která má aktivity navržené tak, aby pomohly změnit negativní vzorce chování, které jsou příznakem deprese. Po počátečních 10 dnech by uživatelé měli používat headset dvakrát týdně po dobu dalšího měsíce.

Flow Neuroscience používá stimulaci mozku, aby lidem nabídla alternativní léčbu deprese. Headset nabízí lidem domácí léčbu bez prášků.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766