Video analytický nástroj Vision zjednodušuje způsob analyzování výkonu hráčů

O společnosti Catapult Sports jsme se tu zmiňovali, když byla řeč o sportovní vestě, která dokáže měřit a analyzovat výkon sportovců. Nyní se uvedla software VISION, který umí provádět analýzu videa. To může být totiž pro trenéry i hráče pomalé a obtížné. Vizuální zpětná vazba pomáhá hráči se rozvíjet, ale najít všechny relevantních událostí ze zápasu je složité. Trenér musí nejprve sledovat důležité okamžiky, sestříhat je pro prezentaci a poté udělat prezentaci hráčům. VISION integruje všechny tyto faktory do jedné platformy.

Kombinací vizuální analýzy s daty ze sportovní vesty vyvinula společnost Catapult Sports vizuální koučovací systém, se kterým lze prezentovat společně s údaji o výkonu. Zatímco data poskytnou trenérům přehled o výkonu, každý trenér bude schopen přizpůsobit VISION svým vlastním potřebám. Jednoduchá možnost označování umožňuje trenérům vybírat některé scénáře, například útočné situace oproti obranným, což šetří čas. Trenéři pak mohou exportovat videa a odesílat je na jednotlivá chytrá zařízení, a to prostřednictvím služby VISION. To umožňuje jednotlivým hráčům praktikovat „domácí úkoly“ ve svém volném čase. Catapult Sports již spolupracuje s týmy napříč sporty, včetně fotbalu, basketbalu a ragby.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766