V Dali Museum se díky umělé inteligenci stal průvodcem samotný Salvador Dalí

Salvador Dalí kdysi jednou řekl: „Pokud zemřu, tak nezemřu úplně.” Nejsme si jistí, zda Salvador věděl, že bude mít pravdu. Pomocí umělé inteligence se v Salvador Dali Museum ve městě St. Petersburg na Floridě „vzkřísil“ Dalí, aby přivítal návštěvníky a poskytnul komentář k vlastní tvorbě.

Muzeum ve spolupráci s agenturou Goodby Silverstein & Partners nasbíralo materiál v podobě milionů snímků z rozhovorů s umělcem a umístili jej na tvář herce v podobě digitální masky, která herci umožnila, aby Dalí vyjádřil jakýkoliv výraz. Aby zajistili autenticitu, tak agentura pozvala jiného herce z Barcelony, aby se zajistilo, že i hlas bude odpovídat tváři.

Není lepší zážitek, pokud se chcete dozvědět něco o osobě a jeho umění tím, že to uslyšíte přímo od samotné osoby, která za uměním stojí. Zejména pokud se jedná o tak dynamického a nezapomenutelného umělce jako byl Salvador Dalí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762