Aplikace Signal začala kromě šifrovaných zpráv šifrovat i identitu uživatelů

Signal je komunikační aplikace pro zasílání zpráv, která nabízí uživatelům šifrování typu end-to-end a chrání tak soukromí svých uživatelů. Nejnovější funkce, kterou společnost testuje, je „Sealed Sender“, jejíž cílem je nabídnout uživatelům další zabezpečení šifrování informací ohledně toho, kteří uživatelé si navzájem posílají zprávy na této platformě.

Aby mohla aplikace fungovat pro odesílání zpráv, tak musí aplikace vědět, kterému uživateli má odeslanou zprávu doručit. To je také důležité pro ověření uživatelů. Nová funkce aplikace Signal šifruje totožnost uživatele a nelze tak získat přístup k údajům týkajících se odesílatele a příjemce zprávy. Nová funkce znamená, že společnost Signal již nebude moci ověřovat uživatele.

Navíc tyto zprávy budou k dispozici pouze mezi uživateli, kteří potvrdili, že si navzájem důvěřují, pokud tedy uživatel nepovolí možnost přijímat šifrované zprávy od kohokoliv. Dálo nová funkce chrání uživatele, pokud bude aplikace Signal byla někdy hacknuta, protože útočník může vidět pouze šifrované zprávy.