Spotify vytvořil pop-up obchod k představení nového hudebního alba

Společnost Spotify se rozhodla využít populární formát pop-up obchodů k představení nového alba, za kterým stojí francouzská R’n’B zpěvačka Aya Nakamura. Pop-up obchod fungoval pouze po jeden den ve Francii, kde fanoušci měli přístup k manikúře a pedikúře. Dále zde byl koncert se samotnou umělkyní a exkluzivní obsah související s novým albem.

Akce vznikla díky spolupráci s obchodním partnerem Storefront, který pomáhá maloobchodníkům vytvářet pop-up obchody a poskytuje krátkodobé pronájmy. Vzhledem k tomu, že převážná většina aktivit společnosti Spotify je založena na digitální technologii a není snadné získat dočasný prostor, tak služba Storefront právě umožňuje flexibilitu při výběru prostorů, které nejlépe vyhovují každému projektu, a to jak krátkodobě, tak i dlouhodobě. Za tvůrčí konceptualizaci a produkci akce byla zodpovědná agentura YARD v Paříži.

Spotify doufal, že fyzická událost doplňující vydání hudebního alba, bude mít pozitivní vliv na digitální prodeje a streamování hudby. Což se nejspíš podařilo, protože během 24 od spuštění bylo album přehráno 2,4 milionkrát.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762