0

Český výrobce hodinek Chronotechna vznikl v roce 1949, ale značka nebyla v posledních letech jakkoliv využívána a její registrace na patentovém úřadě byla propadlá. Zajímavého názvu si však letos všiml Pavel Šich – český softwarový architekt a spoluzakladatel společnosti Moovshack. Jakožto milovník hodinek se rozhodl značku oživit, aby si mohl vytvořit vlastní hodinky, které budou spojovat tradici, umění a nejnovější materiálové technologie. Díky tomu vznikly „nejčernější“ hodinky na světě.

Hodinky jsou vyrobeny z nerezové oceli, mají safírové sklíčko eliminující poškrábání a využívají světelnou technologii Super-LumiNova kvůli zvýšení čitelnosti. Samozřejmě nesmí chybět pásek ruční výroby. Na hodinkách je však nejvíce zajímavý ciferník, který je vyroben z materiálu certifikovaného Evropskou vesmírnou agenturou (ESA) i NASA pro použití na objektech vyslaných do vesmíru. Přesný název materiálu není znám a oficiálně prý není volně na trhu. Mohlo by se však jednat o tzv. Vantablack, který je schopen pohltit přes 99,9 procenta dopadajícího světla.

Chronotechna zkusila své štěstí na Kickstarteru, kde chtěla získat částku 21 557 dolarů, což se ji podařilo během 10 minut od spuštění a nyní už se pohybuje na částce přes 260 000 dolarů. Hodinky si můžete pořídit za cenu 399 eur, díky čemuž ušetříte 80 % retailové částky.