Startup FAN+ nabízí sportovním fanouškům možnost si pořídit jedinečný sportovní zážitek

Startup v Sydney se rozhodl poskytovat jedinečné zážitky sportovním fanouškům a zároveň podporovat charitativní organizace. Platforma Fan+ nabízí zážitky, jako je hraní golfu a oběd s bývalým kapitánem Manly Sea Eagles Stevem Menziesem, nebo cesta na zápas s Central Coast Mariners.

FAN+ se chová jako centralizované tržiště, které propojuje fanoušky se sportovními kluby, sportovci a sportovními celebritami. Společnost spoluzaložil Rod Harys, bývalým šéfem Sydney Kings z Národní basketbalové ligy. Harys přišel s nápadem, když viděl, jak se fanoušci zoufale snaží propojit se svými oblíbenými sportovci. Podle jeho slov: „Je to trochu děsivé opustit jistou pracovní pozici a přejít do světa startupů, ale myslím, že máme skvělou platformu a odměna toho, co děláme, převažuje nad jakýmkoli rizikem.“

FAN+ spolupracuje s charitami a komunitními organizacemi v Austrálii a na Novém Zélandu, aby pro ně získala finanční prostředky prostřednictvím nákupu zážitků. Každý dodavatel FAN+ může také darovat procento z prodeje zpět své nominované charitě nebo nadaci. Zkušenosti se značně liší v cenách, některé zážitky lze koupit za méně než 250 AUD. Startup si bere 30 % ze všech prodejů a většinu zážitků lze uplatnit po dobu 12 měsíců od data nákupu.

Cílovou skupinou jsou lidé, kteří jsou ochotni zaplatit prémiovější cenu za šanci setkat s jejich oblíbenými sportovci. Fan+ tak otevírá nové trhy a zvyšuje angažovanost fanoušků.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766