0

Každý den se můžeme setkat s novým zařízením pro chytrý domov, což vede k tomu, že někteří lidé vyhazují zcela funkční zařízení, aby ho mohli nahradit chytrým zařízením. Proto studio Frolic přišlo s řešením zvané Smartians (dalo by se přeložit jako Chytrouni), to umožňuje uživatelům hacknout jejich stávající domácí spotřebiče, aby z nich mohli udělat zařízení pro chytrou domácnost.

Smartians je sada motorizovaných knoflíků a přepínačů, které lze ovládat přes aplikaci. Mohou být připojeny nebo umístěny v blízkosti existujících přístrojů a zařízení. Když jsou přes aplikaci aktivovány, tak dokáží stisknout, otočit nebo přepnout tlačítky na analogových zařízeních a tím je můžete ovládat digitálně. Smartians mohou být použity k různým účelům, jako je zapnutí rychlovarné konvice, roztáhnutí závěsů a nastavení hlasitosti na rádiu.

Andrew Spitz, spoluzakladatel studia Frolic, říká: „Chceme povzbudit lidi k tomu, aby si vybudovali svůj vlastní chytrý dům a zároveň si ponechali své stávající a často i oblíbené zařízení.“

Smartians nejen umožňují lidem rozšiřovat existující zařízení, ale nejpodstatnější je, že to umožňují za zlomek nákladů nových chytrých zařízení. Také snižují dopady přeměny domu na chytrý dům na životní prostředí. Startovací sada Smartians bude dodána se dvěma motory, základnou, rozbočovačem a jedním otočným, tlačítkovým a nastavitelným nástrojem. Cena této sady se bude pohybovat kolem 200 Eur. Frolic v současné době hledá investora a doufá, že Smartians budou k dispozici již v roce 2019.