Tyto objekty pomáhají se smyslovým vývojem u dětí s autismem

Paula Lorence, absolventka Riga School of Design and Art v Lotyšsku, vytvořila kolekci objektů, které u dětí s autismem pomáhají smyslovému vývoji. Kolekce zvaná Taktil představuje sérii 12 objektů, které při dotyku vyvolávají různé hmatové pocity.

Lorence dostala nápad na kolekci po provedení výzkumu problémů s tím spojených a vyslechnutím rodičů dětí s autismem k vyjádření potřeby více přizpůsobených produktů. Kolekce Taktil má tři různé úrovně. První úroveň objektů je zaměřena na děti, které jsou obzvláště citlivé. Druhá úroveň je vhodná pro děti, které dokáží zvládnout silnější hmatovou stimulaci. Třetí úroveň pomáhá dětem k uklidnění úzkosti nebo kontrolovat záchvaty paniky. Pro konstrukci objektů použila Lorence osm různých materiálů. Jedná se o silikon, dřevo, hliník, plst, štětiny, korek, kompozitní materiál ze silikonu a průhledný plast.

Taktická stimulace může pomoci lidem s autismem zlepšit jejich koncentraci a zmírnit stres. Lorence dodala: „Inovativní a dobře promyšlený design má obrovský význam pro osoby se zdravotním postižením. Pro tyto lidi je hmatová stimulace nezbytná, protože může ovlivnit vývoj mozku a potenciálně přinést pozitivní změny do jejich života.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766