0

Startup Qurasense vyvinul „diagnostickou menstruační vložku“ zvanou Q Pad, která používá menstruační krev pro diagnostické testy. Q Pad vypadá a funguje jako běžná vložka, ale je do ní zabudován pásek, který sbírá krevní vzorky.

K vložkám je dodávána aplikace, která ženám umožňuje sledovat jejich cykly, objednávat si testy a nechat si zobrazit výsledky testů. Všechna data jsou bezpečně ukládána a nejsou dál sdílena s externími partnery. Qurasense používá vstupní informace, jako je věk, zdravotní cíle a současný zdravotní stav, aby mohl navrhnout případnou diagnostiku, pokud se objeví něco mimořádného.

V tuto chvíli bylo úspěšně provedeno pět klinických testů vložek. Dosud byly schváleny testy vyšetření krve a dva testy na sexuálně přenosné nemoci. Q Pad bude fungovat na měsíčním předplatném. Společnost doufá, že vložky budou nakonec schopny detekovat biomarkery, jako jsou úrovně hormonů, vitamin§ a minerálů, jakož i HPV viry apod. Qurasense také spolupracuje se Stanford Medicine, aby umožnila i screening rakoviny děložního čípku, což je onemocnění s vysokou mírou přežití, pokud je odhaleno brzo.