0

V moderní době máme málokdy čas na naše prarodiče, ale přesto se jim snažíme být nablízku, abychom mohli zabránit tomu nejhoršímu. Naštěstí v naší přítomnosti může nyní lidem pomoc Walabot Home. Toto chytré domácí zařízení dokáže detekovat, když někdo doma upadne na zem, a bez zaváhání zavolá o pomoc.

Walabot Home dokáže sledovat pohyb člověka pomocí rádiových vln s nízkým výkonem, které určují polohu člověka. Díky tomu dokáže monitorovat člověka i přes zdi a záclony, což u kamery není možné. Dále může monitorovat oblasti, kam ostatní systémy nemohou, například do koupelny kvůli vlhkosti. Zařízení tak nevyžaduje, aby uživatel měl něco na sobě.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (Center for Disease Control and Prevention) je odhadováno, že jen ve Spojených státech každoročně spadne 29 milionů lidí ve věku nad 65 let. Z toho u přibližně sedmi milionů seniorů vede k nějakému zranění, které může mít dlouhodobé následky na tělo. Walabot sice těmto pádům nedokáže zabránit, ale dokáže urychlit dobu odezvy, aby se zajistila okamžitá pomoc.

Walabot Home se prodává za 250 dolarů a nevyžaduje měsíční poplatek, jak je u většiny monitorovacích služeb zvykem.