0

Chytrá zařízení v domácnosti jsou v současné době obvykle drahá zařízení, společnost AirEx však vyvinula chytré zařízení, které je cenově dostupné. Jedná se konkrétně o propojený větrací otvor. Ve Velké Británii je totiž mnoho domácností s nižším příjmem a ty jsou převážně špatně izolované. To způsobuje, že nájemníci hodně vytápějí, a to zase zvyšuje spotřebu energie.

Mnoho těchto domácností má ve zdi vestavěnou tzv. „děrovanou cihlu“, která uvolňuje vlhký vzduch z bytu, ale zároveň to může vést k průvanům. Někteří nájemníci tak tyto cihly ucpe, aby dům zůstal izolovaný a tím se snížily náklady na vytápění. Když ale nedochází k odvětrávání teplého vzduchu, tak se uvnitř bytu vytváří vlhkost, což může vést k plísním a onemocněním dýchacích cest.

Proto AirEx doufá, že bude vhodnou náhradou, protože se snadno instaluje na místo děravé cihly. AirEx je vybaven chytrými snímači pro sledování teploty, vlhkosti a kvality vzduchu. K internetu je připojen prostřednictvím modemu uživatele, takže AirEx dokáže číst údaje o lokálním počasí, aby byla zajištěna účinná funkčnost zařízení.

Navíc zařízení používá algoritmy k analýze dat. Společnost AirEx tvrdí, že uživatelé mohou snížit náklady za energie o 10 až 15 procent, což znamená, že chytrý ventilační systém se zaplatí za 2-3 roky používání.