Startup Verado chce eliminovat podvody na trhu s luxusním zbožím z druhé ruky

Trh s použitým luxusním zbožím by měl v roce 2025 dosáhnout hodnoty 2,75 miliardy britských liber. Verado proto spustil projekt zaměřený právě na kupující a prodejce v této oblasti, který má speciální ověřovací technologii hodnoty autentického, kvalitního luxusního zboží.

Tato technologie analyzuje stovky tisíc datových bodů napříč webe. Následně používá vlastní databázi historických transakcí, aby poskytla hluboký a dynamický přehled o trhu. To umožňuje formulovat nejvíce konkurenceschopnou cenu pro přidané položky, aniž byste potřebovali odhadce. Je to jedinečný model v tom, že veškerá konkurence stále používá manuální způsob oceňování produktů. To však může být náchylné k lidské zaujatosti a nelze tak dynamicky odrážet změny na trhu. Metoda od Verado založená na algoritmech dává prodejcům prostředky k tomu, aby jejich produkty byly na jejich platformě na co nejlukrativnější úrovni. Dále uklidňuje kupující, že dostávají tu nejlepší nabídku.

Společnost si za tuto službu účtuje poplatek ve výši 0 až 5 % konečné kupní ceny. K pokrytí nákladů na profesionální ověření nákupů prostřednictvím jejich kontrolního procesu je kupujícímu účtováno až 10 % konečné prodejní ceny. Tato cenová struktura umožňuje prodejcům i kupujícím ušetřit přibližně 10-20 procent při obchodování prostřednictvím platformy Verado.