Lexus představil novou reklamní kampaň, kterou kompletně napsala umělá inteligence

Luxusní automobilová značka Lexus je průkopníkem inovačního vývoje reklamy se svou poslední reklamou, kterou kompletně napsala umělá inteligence. Reklamní spot ukazuje nejnovější model ES 2019 (Executive Sedan) a spot podle scénáře, který napsal Watson od společnosti IBM, natočil oceňovaný režisér Oscar Kevin Macdonald.

Reklama vypráví příběh o tom, že auto je vysláno na crash test, ale zachrání si „život“ pomocí speciální funkce. Pro tento projekt byla umělá inteligence nastavena tak, aby využívala lidské emoce a intuici, stějně tak i více než dekádu reklamních kampaní natočených pro značku. Watson tyto údaje analyzoval, aby určil prvky, které by se mohly vyvolat požadované lidské emoce nebo byly obzvláště podmanivé. Watson dokonce vzal v úvahu data z online videí, aby zjistili, s jakými typy prvků se diváci spojují nejvíce.

Spolupráce automobilky Lexus a IBM má ukázat, jak umělá inteligence může optimálně doplňovat a vylepšovat obsah zaměřený na člověka a stát se kurátorem nikoliv náhradou člověka. „Použití nástroje Watson pro identifikaci společných atributů pro opravdu oceněné tvůrčí dílo je příkladem toho, jak člověk a stroj budou spolupracovat ve věku umělé inteligence,“ říká Reece Medway, specialistta na média a zábavu pro IBM Watson.