Gumový robot Lighthouse dokáže odhalit únik vody v trubkách

Malý a gumový robot s názvem Lighthouse se snaží zabránit tomu, aby prasklo potrubí tím, že identifikuje počáteční netěsnosti. Robot byl navržen společností WatchTower Robotics. Tělo je vyrobeno z gumy a má tvar badmintonového košíčku. Flexibilní robot prochází trubkami, aby identifikoval případné netěsnosti. Zařízení je lemováno senzory, které dokáží identifikovat jakoukoliv sací sílu způsobenou únikem v trubce. Robot je propojen s platformou na analýzu, která je na cloudu, kde sdílí veškerá shromážděná data týkající se úniku vody. To umožňuje uživatelům vidět mapu úniku trubek. Kromě toho jsou zde uvedeny informace o jejich velikosti a pravděpodobnost trhlin. Robot je schopen najít netěsnost, která je jen čtyři milimetry široká, což je velmi efektivní. Robot získal několik ocenění včetně ocenění Environmental Media Association Future Innovator Award.

Studie Americké společnosti civilních inženýrů (American Society of Civil Engineers) objevila, že unik vody v potrubí způsobuje každý den ztrátu celkem 20 procent čisté vody. Robot Lighthouse by mohl jít o krok dál, aby pomohl zachovat pitnou vodu v bezpečí pro ty, kteří k tomu nemají přístup. Vzhledem k tomu, že technologie hraje v každodenním životě stále důležitější roli, není překvapující, že roboti mohou vyřešit rostoucí počet takových situací.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766