Světelné představení upozorňuje na problém s vesmírným odpadem

O problematice vesmírného odpadu se mluví málokdy. Ale nový projekt holandského studia Roosegaarde, za kterým stojí designér Daan Roosegaarde, se to snaží změnit. Space Waste Lab (Laboratoř vesmírného odpadu) vizualizuje vesmírný odpad pomocí světelného představení, který ukazuje, jak rozsáhlý problém je. Kolem země poletuje více než 29 000 objektů větších než 10 centimetrů. Například části rozbitých raket a satelitů v současnosti způsobují obrovské problémy. Tento odpad může poškodit aktivní družice, přičemž kolize způsobují větší množství odpadu a ruší digitální komunikaci. V současné době je v prostoru 8,1 milionu kilogramů odpadu.

Fáze jedna tohoto projektu je jedinečné velké LED představení, které také zobrazuje v reálném čase informace o vesmírném odpadu, které jsou v nadmořské výšce 200-20 000 kilometrů. Navržený software a technologie kamer vyvinuté v loňském roce umožňují, aby představení probíhalo v souladu s přísnými bezpečnostními a leteckými předpisy. Ke zvýšení zážitku z představení bylo okolní oblast vypnuto pouliční světlo. Indoorová výstava se skládá ze skutečných kusů vesmírného odpadu a vzdělávacího programu, s kosmickými experty a amatéry, aby vytvořili nový pohled na vesmírný odpad. Více než 2 000 studentů středních škol již poslalo žádost na tuto výstavu. Druhá fáze je víceletý program, který zachycuje vesmírný odpad a přeměňuje ho na udržitelné produkty.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762