Samočistící láhev LARQ dokáže vyčistit kohoutkovou vodu

Lahve LARQ sice vypadají stylově a jsou vybavené technologií pro udržení stejné teploty, jako u ostatních značek nabízející podobný produkt. Nicméně tato lahev navíc čistí obsah a je samočistící. Lidé začali využívat opakovaně použitelné lahve, ale ne vždy je kohoutková voda bez mikrobů. LARQ se soustředí právě na to, aby kohoutková voda, kterou jste se rozhodli konzumovat, byla čistější.

Stačí naplnit lahev z nerezové oceli a bez BPA (sloučenina Bisfenol A, která se využívá při výrobě plastů), nasadíte uzávěr a stisknete tlačítko pro zničení 99,9999 % biologických kontaminantů. Poté se zařízení samočistí každé dvě hodiny bez nutnosti mačkat tlačítko. Patentovaná UV-C technologie uvnitř víčka používá 280 nanometrů světla pro dezinfekci vody uvnitř lahve. Lahev se nabíjí přes USB a na jedno nabití dokáže čistit jeden až dva měsíce. LARQ seženete v pěti různých barvách o objemu 500 ml za cenu 95 dolarů.

LARQ vysvětluje, že tato technologie je „ideální pro eradikaci bakterií vyvoláním fotochemickou reakci, která ničí jejich DNA. UV-C světlo se dnes široce používá ke sterilizaci povrchů v pokojích pacientů.“ A celý tento proces trvá jen pár minut.