0

Umělá inteligence měla obrovský dopad na chápání lékařských snímků. Díky tomu mohou lékaři ušetřit čas analýzou snímků z magnetické rezonance, CT a rentgenových snímků. Navzdory této technologické pomoci stojí stále vědci před výzvou nedostačujících přesných a spolehlivých údajů pro výcvik neuronových sítí. Díky výzkumníkům ze společnosti NVIDIA mohou nyní vědci používat generativní kompetitivní sítě (generative adversarial networks), aby generovali abnormální MRI mozku, které mohou být použity pro trénování neuronových sítí.

Výzkumníci z Mayo Clinic a a MGH & BWH Center for Clinical Data Science vyvinuli hluboký model založený na učení, který dokáže vytvářet přesné syntetické obrazy, které mohou být použity pro výcvik umělé inteligence. Kromě toho systém NVIDIA DGX umožňuje členům týmu vycvičit svou generativní kompetitivní síť pomocí dat. Jedna datová sada obsahuje tisíce 3D MRI s T1 s Alzheimerovou chorobou. Ostatní snímky obsahují přibližně 200 4D MRI snímků s nádory.

Tým založil svou metodu překladu na pix2pix modelu, který dříve vyvinuli výzkumníci z NVIDIA. Vzhledem k tomu, že obrázky nejsou skutečné, neexistují žádné údaje týkající se pacientů nebo soukromí. To umožňuje lékařským institucím sdílet data, která generují s jinými institucemi. Na druhou stranu vytváří miliony různých kombinací, které lze využít k urychlení práce. NVIDIA doufá, že model může pomoci vědcům vygenerovat nová data, která mohou být použita k detekci abnormalit, a díky tomu zachraňovat životy.