0

Technologie přinesla do hudby mnoho inovací. Australská společnost Audeara přináší další inovaci v podobě sluchátek se zabudovaným testem sluchu. Uživatelé si tak mohou přizpůsobit zvuk a vychutnat si personalizovaný hudební zážitek. Za projektem stojí dva doktoři Dr. James Fielding a Dr. Chris Jeffery, kteří chtějí zvýšit povědomí o důležitosti péče o sluch.

Sluchátka Audeara A-01 mají aktivní potlačení šumu, připojení přes Bluetooth a baterie vydrží až 65 hodin. Každý jedinec slyší jinak a společnost Audeara zaznamená tyto rozdíly pomocí své aplikace. Ta vytvoří profil sluhu, aby si uživatelé mohli představit svůj jedinečný sluch. Poté mohou sledovat všechny změny, které se mohou v průběhu času vyskytnout. Profily sluchu jsou také naprogramovány do sluchátek každého uživatele. To vytváří osobní a přesný poslechový zážitek.

Sluchátka jsou také přístupná lidem s výraznější ztrátou sluchu, protože jsou kompatibilní s naslouchadly nebo kochleárními implantáty. Národní systém invalidního pojištění (National Disability Insurance Scheme) v Austrálii navíc nedávno souhlasil s registrací sluchátek A-01. Proto mohou lidé se sluchovým postižením a jiným postižením nárokovat částku zpět.

„Díky této technologii jsme schopni pro naše uživatele vytvořit lepší poslech,“ řekl Dr. James Fielding. „Výsledkem je kvalitní přizpůsobený zvuk, se kterým se nesetkáte u jiných sluchátek, jenž umožňují uživatelům poslouchat svou oblíbenou hudbu tak, jak ji umělci zamýšleli.“