0

Australané, kteří touží po těžko dostupných produktech z celého světa, mají novou službu díky startupu Just Tress It. Jedná se o osobní concierge nakupovací službu, která se specializuje na vyhledávání značek a položek, které nejsou v Austrálii běžně k dispozici. Startup cílí na lidi, kteří mají „silnou touhu po konkrétním předmětu, který nemohou získat v Austrálii“. Může to být něco od oblíbeného občerstvení, od značek, které nejsou zasílány do zahraničí, nebo z položek, které jsou k dispozici pouze po omezenou dobu.

Uživatelé si vytvoří účet a poté vyplní nákupní seznam. Tress poté odešle nabídku – zásilka je účtována na základě velikosti přepravní krabice, přičemž jsou k dispozici čtyři různé velikosti krabic. Krabice do 500 gramů stojí 35 australských dolarů za poštovné, plus náklady na nákup položek. Zákazníci platí v australských dolarech a Tress se postará o veškerý převod peněz. Startup hledá zákazníky především prostřednictvím marketingu na sociálních sítích a na základě doporučení.

Podle spoluzakladatelky Jessicy Sarkisové vznikla společnost z frustrace, že v Austrálii nebyla schopna najít oblíbené americké výrobky. Používá síť osobních nákupčích se sídlem v několika zemích po celém světě. Mohou také sledovat určité produkty a čekat, než se dostanou do prodeje. Navíc jsou schopni počkat ve frontě v den zahájení prodeje. Také mohou vyhledávat slevové kódy a položky na Instagramu. Jejich motem zní „Shop the unshoppable“.