Výzkumníci přišli s fontem Sans Forgetica, se kterým si lépe zapamatujete text

Každý půlrok trápí studenty zkoušky, kdy si musí zapamatovat spoustu poznámek. Tráví čas nad učebnicemi a snaží se do hlavy nacpat co nejvíce informací. Do toho hledají nejlepší způsob, jak si vědomosti uchovat v hlavě. Tento problém jim nyní vyřešili vědci, kteří přišli se speciálně navrženým fontem, díky němuž si toho zapamatujete více.

Font zvaný San Forgetica je upraven tak, že je lehce nakloněný doleva a v jednotlivých písmech jsou výřezy. Díky tomu se musí člověk na písmo více soustředit, čímž se daný text lépe uloží v naší paměti. Na vytvoření nového fontu se podílelo na 400 studentů, kteří se učili s různými druhy písma, a právě San Forgetica v rámci výzkumu uspěl nejlépe (57 % textu psaného v Sans Forgetica ve srovnání s 50 % textu napsaného fontem Arial). Font Sans Forgetica je dostupný zdarma ke stažení nebo jej můžete použít jako rozšíření pro prohlížeč Google Chrome na sansforgetica.rmit.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766