Společnost Alibaba představila robota, který slouží hotelovým hostům

V oblasti robotiky se objevil nový robot, který vstupuje na trh pohostinství. Značka Alibaba oznámila spuštění servisních robotů pro tento sektor na letošní konferenci Computing Conference. Alibaba A.I. Labs je oddělení, které vyvíjí produkty s umělou inteligencí. Tým vytvořil servisního robota, který může dělat vše od doručení jídla až doručení vypraného prádla hostům. Hosté mohou komunikovat s robotem pomocí hlasových příkazů, dotyku a ručních gest. Robot reaguje pomocí AliGenie, což je software poháněný chytrým reproduktorem Tmall Genie, za kterým též stojí Alibaba A.I. Labs.

Technologie kombinuje hliníkový kryt s multi-senzorickou datovou funkčností a paralelní výpočetní technikou ​​pro rychlé reakce. Obsahuje také sémantickou mapu, autonomní navigační systém pro identifikaci překážek, komunikační systémy pro ovládání výtahů a ověřování identity pomocí technologie rozpoznávání obličeje. Robot je vysoký téměř 1 m a může se pochybovat rychlostí 1 m za sekundu. Po zkoušce v hotelu posuzuje Alibaba A.I. Labs vhodnost do dalších oblastí jako jsou nemocnice, restaurace a kancelářské služby.

Robotika nabízí podnikům řešení, které se může starat o opakované nebo jednoduché úkoly. Navíc investice do takového robota mohou z dlouhodobého hlediska převážit náklady na plat zaměstnanců v některých průmyslových odvětvích.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766