0

Značka Smol chce změnit trh s pracími prostředky pomocí kapslí na praní prádla, které jsou zákazníkům doručovány do poštovních stránek. Produkt byl navržen tak, aby byl pohodlnější, efektivnější a o 50 % levnější než kapsle tradičních značek. Namísto toho, abyste museli v obchodech nakupovat těžké krabice s kapslemi, tak vám Smol bude pravidelně posílat balení do schránky podle toho, jak to potřebujete. Kapsle se dodávají v malé krabici, vyrobené z recyklovaného plastu, a jsou navržené tak, aby zabíraly co nejméně místa v skříni.

Produkt je vysoce koncentrovaný, aby maximalizoval počet kapslí, které může doručit (každá krabička obsahuje 24 kapslí). Navržení formule trvalo tři roky a při výrobě se používá méně chemikálií, přesto je účinnější než některé prací prášky. Paula Quazi, spoluzakladatelka společnosti Smol, dodává: „Mnoho produktů z tohoto segmentu přidává vodu nebo složky, které ve skutečnosti nepotřebujete.“

Například mnoho značek přidává do svých pracích produktů pěnivé činidlo, které u spotřebitelů vyvolává dojem, že produkt provádí důkladnou čistotu. Ale je to jen trik – bubliny mohou mít ve skutečnosti negativní dopad na čištění, protože ruší mechanické působení pračky.

Startup nabízí zákazníkům bezplatnou zkušební verzi produktu a pokud se rozhodne pokračovat, tak pravidelné balení stojí £3.85 (112 korun českých), takže každé vyprání stojí přibližně 4 koruny.