0

Čínská společnost Pinduoduo našla způsob, jak kombinovat sociální média s online nakupováním, díky čemuž lidé ještě ušetří. V tuto chvíli se jedná o třetí nejpopulárnější nákupní aplikace v Číně s 195 miliony uživatelů měsíčně.

E-commerce platforma Pinduoduo umožňuje zákazníkům propojit se navzájem a získat slevu. Tím se nakupování přeměňuje v zábavu. Zakladatel Colin Huang sdělil čínským médiím, že to vnímá jako „kombinaci Costco a Disneylandu“.

Uživatelé Pinduoduo mohou sdílet informace o produktech na sociálních sítích, jako je například WeChat, a pozvat své kontakty do nákupního týmu. Uživatelé mohou také vytvářet a připojovat se do nákupních skupin, které jsou již založené. Výrobci tak ušetří reklamní a marketingové náklady, protože uživatelé již sdílejí informace o produktech s přáteli, kteří pravděpodobně budou mít podobné příjmy a preference. Jelikož platforma nabízí možnost mít na jednom místě více zákazníků zajímajících se o jeden produkt, tak značky mohou drasticky snížit cenu produktu. Díky čemuž může dojít ke slevě až 90 procent z původní ceny. V nabídce najdete i počítače a luxusní zboží, ale těmi nejprodávanějšími produkty je spotřební zboží jako jsou deštníky a česnek. Mechanismus virálního prodeje udržuje uživatele motivované a poskytuje dynamické a návykové nakupování. Aplikace je obzvláště oblíbená mezi třicetiletými uživateli žijícími ve středních městech v Číně.