0

Strojové učení je nástroj, který začíná využívat čím dál více průmyslových odvětví. V podstatě využívá algoritmus k analýze datových sad, a tím se učí jejich princip. Jedná se o rychlý a přesný nástroj používaný v různých oblastech jako je například medicína nebo maloobchod.

Společnost Lobe umožňuje firmám rychle integrovat technologii strojového učení do svých aplikací a platforem. Software společnosti Lobe nevyžaduje žádné programování. Místo toho používá jednoduché rozhraní stylu „drag and drop“. Uživatelé začnou přetahováním souborů obrázků, z čehož vznikne „tréninkový“ dataset. Lobe pak vytvoří model hlubokého učení, který se pak aplikuje na rozpoznávání obrazu na nových snímcích, které nebyly vloženy do datasetu. Uživatelé mohou prohlížet všechny aspekty svých dat pomocí snadno použitelných vizuálů.

Uživatelé mohou řídit vlastní úroveň citlivosti modelu a také počet polí, které model detekuje. Například model může být vyškolen tak, aby rozpoznal obě ruce i aspekty obličeje. Modelové školení a analýza probíhají na cloudu. Tím se zabrání zpomalení uživatelského hardwaru. Cloudové úložiště navíc zvyšuje bezpečnost.

Lobe také usnadnil export datasetů. Uživatelé mohou exportovat své modely do Tensorflow (který Lobe používá jako architekturu pro své modely). Alternativně nabízí Lobe vývojářské API, které umožňuje přenášet modely do vlastního softwaru podle libosti.

Společnost Lobe vyvinula řadu nástrojů pro rozpoznávání obrázků, které ukazují různé možnosti využití. Jedna sada například rozpozná ruční gesta a přenese je do odpovídajících emoji. Jiný model dokáže odhadnout hmotnost z hromádky kávy.