0

Startup BioSay vytvořil aplikaci pro měření biometrických dat, která monitoruje úroveň stresu uživatelů pomocí vestavěných senzorů v chytrých telefonech. V průběhu času tak mohou uživatelé vidět, jak různá místa a prostředí ovlivňují jejich emocionální zdraví, na základě toho můžou přizpůsobit svůj životní styl.

K získání dat „bioji“ (biometrické emoji) musí uživatelé umístit svůj prst na kameru svého chytrého telefonu, aby se zjistila jejich srdeční frekvence. Aplikace poté analyzuje jejich hlas a výraz obličeje (pomocí fotoaparátu a mikrofonu telefonu), aby mohla shromažďovat další údaje o jejich náladě. Aplikace dále získává data o prostředí uživatele pomocí nástroje pro sledování polohy telefonu a uživatelé mohou přidávat další informace přidáním poznámek nebo označením přátel, se kterým jsou.

Veškerá data se pak ukládají v Bio Record. Což umožňuje sledovat vaše emoce, stres, energii a relaxaci v průběhu času. I když v tuto chvíli společnost uchovává data uživatelů v soukromí, značka doufá, že nasbíraná data budou uživatelé sdílet ve prospěch ostatních, aby mohla jiným uživatelům na mapě ukazovat, jak dané prostředí ovlivňuje ostatní.

Díky tomuto řešení by mohly prosperovat také značky, protože i značky mají vliv na emocionální stav lidí. Takže pro značky, jejichž pobočky zákazníci opouštějí s úsměvem to přináší skvělé zprávy. Díky takovým datům by mohly značky získávat informace, jak mohou zlepšit uživatelskou zkušenost a mít pozitivnější vliv na uživatele.