0

E-commerce je stěží nový fenomén, ale s časem přichází větší konkurence. Maloobchodníci se neustále soustředí, aby shromažďovali a udržovali zájem spotřebitelů. Britská společnost Visii se proto zaměřuje na zkvalitnění online nakupování tím, že napodobuje způsob, jakým fungujeme offline.

Visii věří, že „obrázek řekne víc, než tisíc klíčových slov“. Spíše než zadávání klíčových slov do vyhledávacího panelu, mohou uživatelé jednoduše kliknout na obrázky produktů, které se jim líbí. Každým kliknutím Visii intuitivně reaguje tím, že zobrazuje relevantnější produkty zákazníkovi. V situacích, kdy zákazníci nemají jasnou představu o tom, co hledají, je Visii obzvláště užitečné. Tím, že uživatelům zobrazuje rychleji požadované produkty, software pomáhá proměnit uživatele na zákazníky a tím zvýšit počet konverzí.

Technologie funguje na bázi umělé inteligence a nabízí čtyři řešení: Visii Lens, Visii, Explore, Visii Collections a Visii Similar. Jednotlivá řešení nabízejí lepší nalezení produktu a doporučení výrobku. Zobrazuje zákazníkům produkty, které chtějí, než dokonce vědí, že právě tohle chtějí. Software automaticky označuje a organizuje produkty pomocí strojového učení. Nabízí neomezený počet seskupení produktů, které odpovídají konkrétním vkusům jednotlivých zákazníků. S nekonečnými seskupeními a intuitivním doporučení je software ideální pro společnosti s velkým počtem produktů, které chtějí zlepšit vyhledávací funkci na svém e-shopu. Společnost Visii tak z online nakupování dělá podobný zážitek, jako když nakupujeme offline.