Parfém s vůní zkaženého mléka upozorňuje na zbytečné vyhazování potravin

Švédský řetězec obchodů s potravinami Coop vytvořil nekonvenční a odpudivý parfém, který má zvýšit povědomí o zbytečném vyhazování potravin a nápojů. Plýtvání potravinami je totiž velký problém. 1/3 všech potravin na světě se vyhodí či znehodnotí, ač část z nich je stále vhodná pro lidskou spotřebu.

Supermarket Coop se proto rozhodl vzdělávat spotřebitele, že by se spíše měli spoléhat na své vlastní smysly a nedívat se jen na datum spotřeby uvedeném na produktech. Proto vyvinul vůni „prošlého mléka“, která má zákazníkům říct, kdy je ve skutečnosti mléko zkažené, než aby se spoléhali na štítek.

Parfém „Old Milk“ je zabalen v elegantní černé láhvi s popiskem „Eau D’odeur“. Zákazníci si mohou přes internet objednat vzorek nekonvenční vůně, aby se u lidí zvýšila důvěra v jejich vlastní smysly.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766