0

Izraelský startup Noveto se spojil s automobilkou Seat, aby nabídnul zákazníkům zvukový systém, který dokáže bezdrátově přenášet zvuk přímo do uší jednotlivých cestujících. S názvem „Moje virtuální sluchátka“ využívají senzory ke sledování pohybu hlavy posluchače. Systém se pak soustředí na to, aby zaměřoval zvuk přímo do uší uživatelů. Výsledkem je, že každý jedinec v automobilu může zažít svůj vlastní osobní zvuk bez potřeby sluchátek nebo tradičních zvukových reproduktorů.

Systém startupu Noveto používá snímače k ​​bezdrátovému zaostřování zvuku přímo do jednotlivých uší. Společnosti se spojily, aby demonstrovaly, jak lze technologii integrovat do běžných vozidel. To umožňuje cestujícím poslouchat svou oblíbenou hudbu, zatímco řidič dokáže vnímat pokyny z navigace. Systém také usnadňují programy spolujízdy, protože každému cestujícímu nabízí své soukromí.

“Tato nová technologie nám otevře řadu nových možností pro praktické využití v soukromých a především ve sdílených vozidlech. Sdílet své vozidlo a zároveň si zachovat soukromí je bezpochyby výzvou, pro kterou však můžeme mít řešení právě v podobě technologie společnosti Noveto. A my doufáme, že ji budeme moci využít v našich vozidlech,” zdůraznil Fabian Simmer, manažer digitálních produktů a služeb ve společnosti SEAT.

Spolupráce s firmou Noveto je součástí programu XPLORA automobilky Seat v Tel Avivu, jehož cílem je zvýšit zážitek z jízdy. Spolupráce s Noveto je jednou z osmi plánovaných spoluprací s izraelskými technologickými společnostmi. Cílem je vytvořit projekty, které mohou být začleněny do stávajících a budoucích vozidel SEAT. V současné době probíhá testování konceptů. Technologie však může navíc mít řadu dalších použití. Například umožní lidem vést soukromou konverzaci v přeplněném pokoji.