0

Obsluhování v baru se příliš nezměnilo. Zákazníci prostě přijdou do baru a požádají barmana o drink. Barman jej nalije do sklenice a poté požádá zákazníka o zaplacení. Automatizace však nyní může pomoci těm, kteří nechtějí čekat v přeplněném baru. Startup PourMyBeer vyvinul samoobslužné kohoutky, které umožňují zákazníkům nalít si vlastní nápoj.

PourMyBeer nabízí dva systémy. Beer Wall je stěna s několika kohoutky, kdy zákazník dostane předplacenou RFID kartu, kterou umístí do požadovaného slotu a nalije si pivo. Systém účtuje podle odčerpaného množství a zákazník vidí dostupné finanční prostředky podle toho, jak si nalévají.

Druhý systém je Beer Table, u kterého zaměstnanci musí nejdříve zákazníkům poskytnout přístup ke stěně. V obou případech zákazníci mohou nalévat pouze dva nápoje na osobu. Poté je služba pozastavena, dokud zaměstnanec neprovede kontrolu. Technologii v současné době najdete ve 200 barech po celém světě a díky tomu startup získat přibližně 1 milion dolarů v investicích.