0

Vědci z Národního univerzity v Singapuru vytvořili zdravý probiotický nápoj, který využívá okaru, což je drť ze sójových bobů vznikající při výrobě sójového mléka a tofu. Nápoj obsahuje směs enzymů, živých probiotik a kvasinek. Všechny tyto složky obsahují živiny, které podporují dobré střevní zdraví. Zá nápojem stojí docent Liu Shao Quan a doktorandka paní Vong Weng Chanová, kteří vytvořili nápoj jako součást univerzitního programu „Věda a technologie v oblasti potravin“.

Singapur každý rok vyhodí průměrně 10 000 tun okary jako odpad. Okara se rychle kazí a vytváří nepříjemný zápach a chuť. Vědce napadlo, že by mohli tuto přísadu fermentovat, protože fermentace se často používá k tomu, aby jemné jídlo chutnalo lépe. Liu Shao Quan řekl: „Náš průlom spočívá v naší jedinečné kombinaci enzymů, probiotik a kvasinek, které společně pracují na tom, aby okara byla méně zrnitá a měla ovocnou vůni bez ztráty probiotik. Náš finální produkt nabízí nutriční alternativu bez mléka, která je ekologická.“

Vědci testovali receptury, experimentovali s 10 různými kvasinkami a čtyřmi různými enzymy, až objevili ideální chuť. Výroba trvá jeden a půl dne. V každé porci je tak minimálně jedna miliarda probiotik. International Scientific Association for Probiotics and Prebiotics (Mezinárodní vědecké sdružení pro probiotika a prebiotika) tuto hodnotu doporučuje jako ideální množství probiotik pro získání maximálního množství zdravotních přínosů. Tento nápoj tak nejen zvyšuje zdraví spotřebitele, ale snižuje také množství odpadu.