Subway využívá data o počasí v rámci reklamních kampaní

Umělá inteligence změnila způsoby, jakým mohou značky komunikovat ke svým zákazníkům, a jedním z nejdůležitějších je možnost okamžitých úprav kampaní. Řetězec Subway využívá umělou inteligenci, aby svým návštěvníkům komunikovala reklamy přizpůsobené aktuálnímu počasí.

Vzhledem k tomu, že teplota a srážky mohou ovlivnit vkus lidu, tak se řetězec rozhodl využít nástroj vyvinutý firmou IBM s názvem Weatherfx, který franšíze umožňuje měnit reklamy podle počasí. Například během horkých dnů se Subway snažil vyhnout nabídce teplých sendvičů a místo toho se zaměřil na atraktivnější a osvěžující možnosti.

Potravinářský průmysl je zvláště ovlivněn počasím, než byste si mysleli. Restaurace například mají nižší tržby během náročných a nehostinných klimatických podmínek. Subway po zavedení tohoto technologického řešení zaznamenal 53% snížení objemu zbytečných kampaní, ale v souladu s předpovědí bylo dosaženo 7,9 milionu impresí. Navíc se zvýšila návštěvnost poboček o 31 % poté, co rozjel tyto reklamy postavené na počasí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766