Prsní pumpa Elvie dává matkám větší flexibilitu a soukromí

Kojení je stále pro některé tabu. Kojící matky často používají prsní pumpy k produkci mléka, aby mohly nakrmit své kojence později. Nicméně i prsní pumpy mohou mít problematický dopad na život matky.

Společnost Elvie z Velké Británie pověřila vlastní výzkum, aby pochopila, jak se matky cítí, co se týče prsních pump. Matky upustily od pumpy, protože byly považovány za příliš hlasité. To vedlo k tomu, že se matky vymaňovaly ze společenských nebo pracovních situací, aby mohly použít pumpu. Také těžkopádné pumpy mohou uživatelkám bránit v multitaskingu, což způsobuje časové omezení dalších úkolů. Elvie využila tuto zpětnou vazbu, aby se inspirovala navržení první tiché prsní pumpy na světě.

Pumpa Elvie je malá a navržená tak, aby se vešla do kojenecké podprsenky. Je také propojena s aplikací, která umožňuje uživatelkám aktivovat pumpu prostřednictvím chytrého telefonu. Odsávání mateřského mléka se tak stává handsfree procesem. Kombinace tichého, diskrétního odsávání a aplikace umožňuje matkám čerpat v libovolném prostředí. To pomáhá snížit stigma proti odsávání mateřského mléka na veřejnosti.

Pumpa se skládá z pěti snadno vyčištěných částí a je nabíjitelná přes USB. Dodává se se dvěma „prsními štíty“ (třetinová velikost je k dispozici za příplatek), které zařízení umožňují pohodlně se vejít na různý rozsah typu těla.

Pumpa se začala prodávat v říjnu 2018 za cenu 229 liber a je dodávaná s lahví z BPA-free materiálu. Tato chytrá technologie umožňuje vytvářet diskrétnost u lidí v situacích, které mohou způsobit rozpaky nebo stigma.