0

Online nakupování prochází také rychlou změnou. Už jsme se tu mohli setkat s nakupováním pomocí rozšířené reality apod. Navíc je stále populární teleshopping, který využívá populární hosty a časově omezené nabídky k vytvoření dynamického prostředí, díky kterému rostou prodeje. Nyní se objevila nová služba, která funguje na stejném principu, ale prodává nabídku z obchodů.

ShopShops vytváří videa, která se natáčejí přímo v prodejnách. Ale oproti televizi e jedná o livestreaming, během kterého si mohou zákazníci nakoupit zboží. Pokud promeškáte živý přenos, tak můžete video přehrát zpětně a objednat si produkty, pokud jsou stále k dispozici. Platforma ShopShops vytváří akce, když jsou obchody uzavřeny, a tento formát je populární u čínských diváků, kteří mají zkušenosti s nakupováním v amerických obchodech.

Od svého uvedení vygenerovala společnost ShopShops zisk v průměru zhruba 8 000 dolarů za livestreaming. Ačkoli prodává luxusní zboží, tak specializuje se na značky a prodejce, kteří by jinak neměli přístup k čínské základně zákazníků. Doposud platforma spolupracovala s přibližně 150 partnery a zákazníkům v Číně vysílala přibližně 2000 živých přenosů z amerických obchodů. Hosty pořadu jsou čínští mikroinfluenceři. Po skončení pořadu jsou objednávky zasílány do ShopShops, kde se přebalí a rozesílají nákupy zákazníkům v Číně. ShopShops si za každý prodej účtuje 15 až 20 procent.

ShopShops je součástí širšího trendu nakupování v Číně. Nová generace bohatších zákazníků je poháněna živým přenosem a mezinárodním e-commerce nakupováním. Podle zprávy společnosti Deloitte zasáhnou v roce 2018 živé přenosy v Číně 456 milionů diváků, kteří se budou podílet na tržbách v průměru 4,4 miliardy. To je nárůst o 37 % oproti roku 2017.